Ana Sayfa
Hakkımızda
Hizmetlerimiz
İletişim
Facebook Twitter

Forum İstanbul


Başkanlığını Türkiye Ekonomi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yavuz Canevi’nin üstlendiği Yarının Kurulması – Hedef 2023 başlığını taşıyan “Forum İstanbul” oluşumu Türkiye’nin ve kısmen de dünyanın önde gelen bilim adamlarını, bürokratlarını, iş ve kültür dünyasının liderlerini Türkiye’nin bugünü ve yarını ile ilgili orta ve uzun vadeli düşünmeye yönlendirmek, öneriler getirilmesini sağlamak amacıyla oluşturulan uluslararası bir platformdur.

MİSYON

Genel olarak Türk toplumunu, özel olarak ise iş alemi ile akademik ve bürokratik çevreleri, Türkiye’nin bugünü ve yarını ile ilgili orta ve uzun vadeli düşünmeye yönlendirmek. Öneriler getirmek, çözüm arayışlarını kolaylaştırmak ve teşvik etmek amacıyla ulusal ve uluslararası bir platform oluşturmak…

VİZYON

Türkiye’nin geleceğe yönelik uzun soluklu yol haritasında “3×3 Formülü” diyebileceğimiz bir formül ile çıkış görebiliyor ve küresel standartların bu formülle yakalayabilineceğine inanıyoruz.

Üç İddialı Hedef
1. İstikrar içinde sürdürülebilir insan boyutlu büyüme…
2. Hukuksal ve idari altyapının çağdaşlaştırılması…
3. Fırsat eşitliğini yaşamın unsuru haline getirmek…

Üç Çıpa
1. Gümrük Birliği ve AB üyeliğine adaylık…
2. Uygulanan Ekonomik Program ve Toplum…
3. Hedef 2023 yılı…

Üç Araç
1. Genç nüfus…
2. Müteşebbis kuşak…
3. Teknoloji atağı…

Forum İstanbul Enstitüsü ve düzenlediği kongreler hakkında detaylı bilgiye www.forumistanbul.com adresinden erişebilirsiniz.

  


© 2012 Özgencil Yayıncılık Tanıtım Organizasyon A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.
İnönü Cad. Marmara Apt. No:45/1 34437 Gümüşsuyu-Taksim / İstanbul
+90 (212) 241 70 84 / 85
Konseptika